Späť

Ako vybrať správny diamantový kotúč?

Počet zobrazení: 5648

Častá otázka zákazníkov, ktorí presne nevedia aký diamantový kotúč kúpiť. Množstvo predávaných diamantových kotúčov zákazníka často mätie a nevie sa rozhodnúť, ktorý kotúč je ten správny. Nesprávne zvolený kotúč často končí v koši pretože nesprávne použitie spôsobí výrazné zníženie životnosti. Pomôžeme vám vybrať si správne.

Ako vybrať správny diamantový kotúč?

Trh ponúka široké množstvo výrobcov diamantových kotúčov, ktoré sú rôzne označované a často sa zákazník, ktorý nevie presne aký kotúč potrebuje stráca v širokej ponuke. V článku vám vysvetlíme a pomôžeme vybrať si ten správny.

Zákazník by si mal zvážiť viacero faktorov pre správne rozhodnutie a následnú kúpu diamantového kotúča. Dôležitú úlohu zohráva aj cena pretože kvalitný kotúč sa pohybuje v cenovej relácii desiatok až stoviek eur.

Na čo myslieť pri výbere diamantového kotúča?

• Konkrétny materiál alebo skupina materiálov, na ktoré budem diamantový kotúč používať.
Rozmer kotúča, rozmer upínacieho hriadeľa, výška rezného segmentu.
• Spôsob rezu - priame rezanie alebo šikmé pod uhlom.

Neexistuje všeobecná tabuľka podľa ktorej by ste si mali zvoliť diamantový kotúč. Každý výrobca si stanovuje triedenie a špecifikáciu kotúčov individuálne. Preto ak ste zvyknutý používať u jedného výrobcu červené kotúče tak u iného výrobcu to nemusí byť zhodné. Diamantové kotúče sú dnes často špecializovane určené na konkrétne materiály pre čo najefektívnejšie použitie.

Zákazník sa často pri voľne kotúča stretne s označením kvapky, ktorá značí či je možné kotúč používať na rezanie za sucha alebo je nutné chladenie, teda rezanie za mokra. Platí však pravidlo, že aj kotúč, ktorý sa používa na suché rezanie a bude chladený vodou alebo chladiacou kvapalinou, tak sa predĺži jeho životnosť.

U kotúčov je potrebné sledovať aj veľkosť – priemer kotúča. Zvyčajne sa používajú rozmery diamantových kotúčov od 100, 115, 125, 150, 180, 200, 230, 250, 300, 350 mm a viac. Pozor si treba dať pri správnom uchytení pretože vnútorný priemer alebo upínací hriadeľ môže mať tiež rôzny rozmer od 22,2, 25,4, ale aj 60 mm.

Základné delenie diamantových kotúčov

Celoobvodové - najvyššia kvalita rezu. Pre kolmé rezy aj tzv. jolly-kamenické rohy (rezanie pod uhlom 45°) keramických obkladov a dlažieb a ďalších glazúrovaných materiálov do hrúbky 25 mm.

Kvalitné celoobvodové diamantové kotúče pre priame a šikmé rezanie


TURBO - skvelá kombinácia kvality rezu a vysokého rezného výkonu. Rýchly rez a výborná kvalita rezu.

Diamantové kotúče TURBO s kvalitným a rýchlym rezom


SEGMENTOVÝ - ešte rýchlejší rez. Najvyššia rýchlosť a výborné chladenie kotúča. Na rezanie materiálov hrúbky nad 25 mm.

Segmentové diamantové kotúče na rezanie hrúbky nad 25 mm


TURBO LASER – univerzálny, pre rezanie všetkých druhov materiálov najvyššou rýchlosťou.

Diamantový kotúče s označením TURBO LASER sú univerzálne


ELEKTROLYTICKY NANÁŠANÉ - znížené vibrácie pre použitie na krehké materiály, kde je vyššie riziko poškodenia. Napr. mramor alebo vláknité dosky.

Elektrolyticky nanášané diamantové kotúče pre krehké materiály


J-DRÁŽKY - High-Tech technológia diamantových kotúčov s vysokou rýchlosťou rezu pri najtvrdších materiáloch. Špeciálne určené pre priame rezy slinutej dlažby.

Diamantové kotúče s J-drážkou sú high tech kotúče do najtvrdších materiálov

 

Medzi známych výrobcov kvalitných diamantových kotúčov patria výrobcovia ako Carat, Solga Diamant, Rubi, Kaufmann alebo Sima. Postupne budeme pridávať aj jednotlivé špecifikácie diamantových kotúč od jednotlivých výrobcov z našej ponuky pre ešte ľahšiu orientáciu. 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Špecializované stránky

www.agregaty.sk
Elektrocentrály, Záložné zdroje

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Všetko pre obkladačov | Mob: 0948 823 693, 0902 137 501 | E-mail: info@profiobkladac.sk | © Profiobkladač.sk 2009-2020

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info