Späť

Kolieska do ručných rezačiek RUBI - aké vybrať?

Počet zobrazení: 3375

Prečo je na výber toľko typov rezných koliesok na obklady a dlažbu? Ako správne vybrať veľkosť a typ rezného kolieska?

Kolieska do ručných rezačiek RUBI - aké vybrať?


Výrobca ručných rezačiek na obklady a dlažbu RUBI má v ponuke pre svoje rezačky celú radu rôznych rezných koliesok.

Jednak sa jedná o rôzne priemery - 6mm, 8mm, 10mm, 18mm, 22mm a tiež aj 2 druhy materiálu - karbid wolfrámu a karbid wolfrám z titánovou povrchovou úpravou, kde výrobca deklaruje zvýšenú životnosť až o 30 - 50%.

Nejedná sa len o rôzne priemery rezných koliesok, ale aj o rôzny spôsob a uhol brúsenia. Preto je možné vybrať správne koliesko na každý rezaný materiál. 

rezné koliesko 6mmPriemer 6mm:

- toto rezné koliesko je nabrúsené "najostrejšie", to znamená že má najjemnejšiu a najčistejšiu líniu rezu a najmenej poškodzuje rezaný materiál. Je vhodné na rezanie všetkých obkladov a dlažieb z hladkým glazovaným povrchom, tiež je najvhodnejšie na vyrezávanie oblúkov a kiviek na rezačkách typu TS. 

rezné koliesko 8mm

Priemer 8mm:

- aj toto rezné koliesko je nabrúsené veľmi ostrím uhlom a jeho použitie je podobné ako pr. 6mm. Keďže má väčší priemer, má aj vyššiu životnosť.rezné koliesko 10mm

Priemer 10mm:

- toto koliesko je nabrúsené na trochu "tupší uhol" - pri rezaní je agresívnejšie, viacej narúša rezaný povrch. Používa sa najčastejšie na rezanie tvrdých gresových dlažieb z hladkým povrchom. Pre intenzívne rezanie gresu odporúčame používať koliesko z titánovou povrchovou úpravou, kde je výrazne vyššia životnosť.

 

rezné koliesko 18mmPriemer 18mm:

- kolieska priemeru 18mm sú okrem "tupého" uhla nabrúsenia uložené ha hriadeli z veľkou vôľou a sú určené na rezanie obkladov a dlažieb z reliéfom. Vôľa uloženia kolieska umožňuje priečny pohyb kolieska pri rezaní, čo uľahčuje kopírovanie nerovností na dlažbe/obklade. Toto koliesko nieje vhodné na rezanie dlažby z hladkým povrchom, pretože môže rezať "do oblúka". Pre intenzívne rezanie gresu odporúčame používať koliesko z titánovou povrchovou úpravou, kde je výrazne vyššia životnosť.

 

rezné koliesko 22mmPriemer 22mm:

- kolieska tohoto priemeru sú nabrúsené "tupím" uhlom, vemi intenzívne narúšajú rezaný materiál a používajú sa na rezanie tvrdých obkladov a dlažieb s veľkou hrúbkou - 15mm a viac. Pre intenzívne rezanie gresu odporúčame používať koliesko z titánovou povrchovou úpravou, kde je výrazne vyššia životnosť.

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Špecializované stránky

www.agregaty.sk
Elektrocentrály, Záložné zdroje

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Všetko pre obkladačov | Mob: 0948 823 693, 0902 137 501 | E-mail: info@profiobkladac.sk | © Profiobkladač.sk 2009-2020

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info