Späť

Návod ako vykonať údržbu ručnej rezačky SuperPro

Počet zobrazení: 3714

Výrobca Battipav pripravil ukážkový video návod s postupom ako vykonať údržbu ručnej rezačky obkladu z rady SuperPro. Návod slúži na rýchlu výmenu ložísk v rezacej hlave vďaka, ktorému bude rezanie presné.

Návod ako vykonať údržbu ručnej rezačky SuperPro

Používate profesionálne ručné rezačky obkladu a dlažby? Máte pocit, že rezacia hlava už nie je tak presná ako na začiatku? Výrobca Battipav pripravil video návod ako rýchlo a jednoducho v desiatich krokoch vykonať údržbu na vašej rezačke. 

10 krokov výmeny ložísk ručnej rezačky obkladov 

1. Pred začiatkom výmeny je ideálne ak máte možnosť si rezačku položiť na pracovný stôl, kde bude dostatok svetla.

2. Pripravte si sadu kľúčov pre montáž a demontáž skrutiek a imbusový kľúč s veľkosťou podľa potreby a typu rezačky.

3. Začnite postupným demontovaním rezacej hlavy tak, že odkrútite všetky matice a vytiahnete šrouby. Hlava by mala zostať ešte spojená pomocou imbusových skrutiek. Tie zatiaľ neodkrúcajte.

4. Ďalším krokom je zloženie vodítka, po ktorom sa rezná hlava pohybuje. Ak by ste to neurobili, skomplikujete si situáciu výmeny ložísk. 

5. Ak už máte vodítko s hlavou odmontované, položte ho na stôl, ideálne ak bude vodítko položené na vyvýšených podložkách, aby ste sa mohli z oboch strán dostať k reznej hlave. Stačí použiť jednoduché drevené odrezky. 

6. Imbusovým kľúčom demontujte ostatné šrouby a teraz by sa vám mali všetky časti oddeliť. ak sa vám niektoré súčasti oddelia tak je vhodné si zapamätať kde sa nachádzali. Ložiská majú svoje presné miesto v reznej hlave. Bez obáv, z tohoto dôvodu je možné video viackrát opakovať. 

7. Jednotlivé ložiská postupne vyberte a povymieňajte za nové. Vhodné je pri výmene vymeniť všetky ložiská za nové. Pri výmene ložísk nezabudnite na vymedzovacie krúžky, aby ložisko správne pracovalo. 

8. Ak je všetko skontrolované môžete začať vymenené ložiská vkladať spät do reznej hlavy na miesto, kde sa nachádzali alebo si prehrať video návod. 

9. Vhodné je začať skladať reznú hlavu do pôvodného stavu tak, že si ju položíte na bok a vložíte do nej ložiská a jednotlivé súčasti, ktoré tvoria reznú hlavu. Následne vložíte posledné ložisko do druhej strany reznej hlavy a spojíte ich spolu. Pozor aby niektoré z ložísk alebo so súčastí nezmenilo svoju polohu. Rezná hlava by nefungovala správne.

10. Na záver je potrebné zmontovať hlavu skrutkami a pripevniť vodiacu lištu späť na rezačku. Následne je potrebné vyskúšať chod reznej hlavy a prípadne dotiahnuť jednotlivé skrutky. 

 

 

V našej ponuke nájdete náhradný blok rezačky za zvýhodnénú cenu 108,85 €. V prípade potreby je u nás skladom aj náhradné rezacie koliesko s priemerom 22 mm za dostupnú cenu len 10,60 €. K obom príslušenstvám obdržité návod na jednoduchú výmenu. Vaša rezačka tak bude pracovať správne a presne.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Špecializované stránky

www.agregaty.sk
Elektrocentrály, Záložné zdroje

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Všetko pre obkladačov | Mob: 0948 823 693, 0902 137 501 | E-mail: info@profiobkladac.sk | © Profiobkladač.sk 2009-2020

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info