Späť

Novinky BATTIPAV v našom obchode – ručné rezačky PROFI EVO a portálová píla VIP 2125

Počet zobrazení: 1270

Článok o novinkách - rezačky BATTIPAV Profi Evo a píla VIP 2125.

Novinky BATTIPAV v našom obchode – ručné rezačky PROFI EVO a portálová píla VIP 2125

Dôležitou novinkou spoločnosti BATTIPAV v našom obchode sú dva často využívané produkty profiobkladačmi. Prvou je nový rad profesionálnych ručných rezačiek PROFI EVO, ktorý opäť posúva latku ručných rezačiek na vyššiu úroveň. Druhou novinkou je portálová píla VIP 2125, ktorá svojimi vlastnosťami určite zaujme mnohých profiobkladačov. Poďme si ich teda predstaviť.

Rad ručných rezačiek PROFI EVO

Nový rad ručných rezačiek PROFI EVO nahrádza 4 roky predávaný rad PROFI ALU a je jeho EVOlúciou s viacerými novinkami. Nové rezačky si zachovávajú kvalitnú hliníkovú základňu, naviac s vylepšeniami pri ich výrobe a s dĺžkou rezu od 450 do 1630 mm, čím poskytujú dostatočný priestor aj pri rezaní veľkoformátových dlaždíc. Hliník bol použitý aj na iné časti rezačky a tak rezačky PROFI EVO môžeme nazývať ako celohliníkové.

Vylepšená bola aj rezacia hlava s integrovaným lámačom. Hlava sa pohybuje po dvoch guličkových ložiskách pre ľahké a presné rezanie. Prepracovaná bola ovládacia páka, ktorá má pogumovanie pre zaistenie lepšieho pohodlia a presnosti pri rezaní.

Rezacia hlava PROFI EVO

 

Hliníkový lámač je vylepšený o gumovú ochranu, ktorá slúži pre ochranu dlaždíc pred vznikom škrabancov. Magnetický mechanizmus ovládania lámača Vám umožní oddeľovať dlaždice jednou rukou.

Lámač s ochranou

 

Prepracované boli aj nastaviteľné bočné podpery, ktoré sú nenahraditeľné pri rezaní veľkoformátových dlaždíc.

Bočné podpery

 

Vylepšené pravítko je vyrobené z jedného kusu hliníku, čo zvyšuje jeho odolnosť. Naviac, jeho stupnica je naklonená smerom k Vám pre ľahšie a rýchlejšie odčítanie hodnôt.

Pravítko

 

Vylepšením si prešli aj odpružené stoly. V novom rade obsahujú kvalitnejšie pružiny pre zaistenie lepšej stability pri rezaní.

Odpružené stoly

 

Všetky tieto, možno na prvý pohľad malé zlepšenia posúvajú rad PROFI rezačiek na vyššiu úroveň, s vylepšenou konštrukciou, stabilitou a ergonómiou s cieľom dosahovania prvotriednej presnosti a kvality rezu. Samozrejme, netreba zabúdať na správne rezné koliesko.

Ručné rezačky BATTIPAV PROFI EVO

 

Portálová píla BATTIPAV VIP 2125

Novinkou v našom obchode je aj diamantová píla VIP 2125. Vďaka svojím parametrom a vlastnostiam je všestranným pomocníkom, ktorý urýchli a uľahčí prácu na stavbe. Píla je určená na rezanie keramickej dlažby, porcelánovej kameniny, mramoru a iných prírodných kamenín v priamom alebo aj šikmom reze („jolly" rezy). Medzi jej hlavné prednosti patrí maximálna dĺžka rezu 1250 mm. Vďaka tejto dĺžke zvládne aj diagonálne rezy s dlaždicami s rozmerom 880 x 880 mm. Pre rezanie sa používajú dostupné kotúče s priemerom 200 mm.

Diamantová píla VIP 2125

Rezanie

 

Pre opakované rezy je možné využiť systém nastaviteľných dorazov s priamym odčítavaním na pravítku a možnosťou nastavenia aj výšky rezu.

Pravítko VIP 2125

 

Patentovaný systém chladenia Battipav „Spray System" zlepšuje rezanie diamantovým kotúčom - zaisťuje vyšší rezný výkon a dlhšiu životnosť kotúča. Píla má integrovanú nádrž na vodu s objemom 40 litrov a na pohon využíva čerpadlo Battipav S1.

Chladenie vodou

 

Vozík s motorom sa pohybuje pomocou 8 guličkových ložisiek, čo zabezpečuje výbornú presnosť a rovnomernosť pri rezaní.

8 ložísk

 

Píla obsahuje sklápacie nohy a kolieska pre ľahšie prenášanie a skladovanie.

Sklápacie nohy s kolieskami

 

Obidva výrobky si svojimi vlastnosťami, technickými riešeniami a kvalitným prevedením zasluhujú pozornosť. Aj preto ich nájdete v našom obchode skladom. V prípade nedostupnosti na sklade alebo otázok nás určite kontaktujte.

 

Autor: AZING s.r.o.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Špecializované stránky

www.agregaty.sk
Elektrocentrály, Záložné zdroje

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Všetko pre obkladačov | Mob: 0948 823 693, 0902 137 501 | E-mail: info@profiobkladac.sk | © Profiobkladač.sk 2009-2020

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info