Späť

Nový DELTA nivelačný systém od RUBI: malé zlepšenia, ktoré spolu tvoria vynikajúci produkt

Počet zobrazení: 1412

Prečítajte si náš krátky článok o novom nivelačnom systéme DELTA od spoločnosti RUBI.

Nový DELTA nivelačný systém od RUBI: malé zlepšenia, ktoré spolu tvoria vynikajúci produkt

Nivelačné systémy nikomu z Vás určite nemusíme predstavovať. Ich príchod na trh vyvolal podobnú revolúciu v kladení dlažieb a obkladov ako plastové distančné krížiky. Priniesli veľmi veľa výhod a postupne miznú aj ich posledné nevýhody. Ako na každom pracovnom nástroji, vždy je čo vylepšiť a aj preto spoločnosť RUBI uvádza na trh nový rad nivelačného systému DELTA LEVEL SYSTEM. V dnešnom blogu si ho predstavíme a v krátkosti porovnáme s inými produktmi, ktoré nájdete aj v našom obchode profiobkladac.sk.

 

Nivelačný systém

 

V skratke, čo to je nivelačný systém? Nivelačný systém pomáha pri kladení dlažieb a obkladov tým, že odstraňuje výškové „odskoky" medzi dvomi alebo viacerými dlaždicami. Zároveň zabezpečujú rovnomerné špáry medzi dlaždicami. Zvyčajne sú vyrobené z plastu a skladajú sa z dvoch častí: spony (podstavca) a klinu (adaptéra). Spony (podstavce) svojou spodnou časťou pod dlaždicami zabezpečujú vytvorenie roviny (pnutia) pre dve dlaždice podľa úrovne tlaku, ktorý vytvára klin (adaptér). Po vytvrdnutí lepidla sa spony jednoducho odtrhnú a ich spodná časť zostáva v lepidle. Uvoľnené kliny je zvyčajne možné opätovne použiť. Týmto spôsobom sa vytvorí jednoliaty povrch s perfektne zarovnanými dlaždicami a preto sa tieto pomôcky volajú nivelačné systémy.

Pred viac ako 10 rokmi spoločnosť RUBI prezentovala svoj prvý nivelačný systém nazvaný RUBI TILE LEVEL. Dnes je ponuka týchto systémov oveľa širšia, čím sa výrobca prispôsobuje rôznorodým požiadavkám zákazníkov. Napr. RUBI ponúka okrem pôvodného systému TILE LEVEL aj systémy TILE LEVEL QUICK (rýchly) a už spomínaný DELTA nivelačný systém. Z konkurencie spomenieme spoločnosti BATTIPAVTRIUSO s ich vlastnými nivelačnými systémami.

RUBI nivelačné systémy

          DELTA niv. systém                        TILE LEVEL                            TILE LEVEL QUICK

 

Novinky DELTA nivelačného systému od RUBI

Spony

Zásadnou novinkou a zlepšením je nový dizajn spôn a klinov. Nový dizajn spôn má aj funkčné vylepšenie. Ich hrúbka je uvedená na každej spone. A naviac, nové spony sa odlišujú farbou podľa ich hrúbky. Práca s nimi tak bude jednoduchšia a rýchlejšia. Aj keď to nie úplná novinka, je to jednoduché a praktické zlepšenie.

 Šedé – 1 mm              Biele – 1,5 mm

RUBI DELTA spony

  Čierne – 2 mm           Červené – 3 mm

 

Okrem dizajnu boli zlepšené aj technické vlastnosti spôn. Poskytujú lepšie rozloženie tlaku od klinov a zároveň sa presnejšie a čistejšie odlamujú pri ich odstraňovaní, takže po odlomení nezostanú zvyšky, ktoré by mohli zavadzať pri špárovaní. Podobné vlastnosti poskytujú aj konkurenční výrobcovia BATTIPAV a TRIUSO.

Odstraňovanie nivelačného systému

 

Výhodou spôn DELTA systému je, že sú kompatibilné s väčšinou klinov na trhu. Je to dôležitá vlastnosť pre jednorázový produkt, ako sú práve nivelačné spony. Tieto spony môžete použiť aj s klinmi, ktoré už vlastníte a používate. Aj týmto patria medzi najlepšie na trhu!

 

Kliny

Druhá dôležitá súčasť systému sú kliny. Na tých bolo vylepšené ich zloženie a tvar. Vďaka novému zloženiu plastov sú teraz odolnejšie voči odieraniu a lámaniu, takže vydržia niekoľkonásobné použitie. Kliny boli zároveň predĺžené na ich zadnej strane, čím zväčšujú svoju plochu a poskytujú tak rovnomernejší tlak oproti konkurencii. Zaoblený rozšírený tvar na konci klinov tvorí akýsi „stop" systém, vďaka ktorému nedôjde k pretlačeniu celého klinu cez sponu, čím sa vyhnete prehnanému tlaku na spony a dlaždice. Napr. kliny od spoločnosti BATTIPAV takéto zakončenie nemajú.

RUBI DELTA klin

 

Kliešte

Kliešte FASTFIX nivelačného systému DELTA boli oproti predchodcovi taktiež vylepšené. Majú zlepšený ergonomický tvar rukoväte, vďaka ktorej bude práca ľahšia a rýchlejšia. Poskytujú 8 pozícií nastavenia vzdialenosti čeľustí podľa hrúbky dlaždíc, ktoré jednoducho nastavíte jednou rukou. Ich tvar dokonale pasuje k novým sponám a klinom DELTA.

RUBI FASTFIX kliešte

 

Všetky tieto malé zlepšenia znamenajú, že DELTA nivelačný systém od RUBI je vynikajúcim produktom pre profesionálov a predbieha aj konkurenciu. Patrí medzi jeden z najlepších nivelačných systémov s využitím klinov na svetovom trhu. Výhodné sady DELTA nivelačných systémov obsahujúce spony, kliny a kliešte ako aj ďalšie príslušenstvo si môžete zakúpiť v našom obchode profiobkladac.sk.

 

Nivelačný systém RUBI DELTA Nivelačný systém RUBI TILE LEVEL Nivelačný systém BATTIPAV Nivelačný systém TRIUSO

Nivelačný systém

RUBI DELTA

Nivelačný systém

RUBI TILE LEVEL QUICK

Nivelačný systém

BATTIPAV

Nivelačný systém

TRIUSO

 

 

Autor: AZing, s.r.o.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Špecializované stránky

www.agregaty.sk
Elektrocentrály, Záložné zdroje

www.vibrotech.sk
Hutniaca a vibračná technika

www.miesacky.eu
Stavebné miešačky (Hobby, Profi, Betonárky)

www.stavebnevytahy.eu
Profesionálne stavebné vrátky a rebríky

www.ohrievace.eu
Priemyselné ohrievače vzduchu

www.infraziarice.eu
Infražiariče pre domácnosti aj priemysel

www.odvlhcovace.eu
Odvlhčovače vzduchu (Domáce, Profi, Priemyselné)

 
AZING s.r.o. - Všetko pre obkladačov | Mob: 0948 823 693, 0902 137 501 | E-mail: info@profiobkladac.sk | © Profiobkladač.sk 2009-2020

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info